La Joys markamız çok yakın iki arkadaş olan Selen Çalıkuşu ve Seray Kurt tarafından takıya ve mücevherata olan tutkularını pekiştirmek ve diğer herkes ile bu heyecanı paylaşmak adına kurulmuştur.

Markamız yaratıcılarından Seray Kurt üniversite eğitimini Boston Northeastern University’de Uluslararası Ticaret alanında tamamlamıştır. Daha sonra Türkiye’ye dönüp Yeditepe Üniversitesi Ticaret ve Pazarlama bölümünde eğitim hayatına devam etmiştir. Bu süreç içerisinde gerek Uluslararasi Pazarlama üzerine gerek ise bir başka tutkusu olan stilistlik üzerine bir çok eğitimlere katılmış ve bu konuda kendini geliştirmeye devam etmiştir. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra lojistik alanında faaliyet gösteren aile şirketinde işe başlayıp mezun olduğu tarih itibari ile halen aktif biçimde firmada çalışmaya devam etmektedir.

Diğer marka yaratıcılarımızdan Selen Çalıkuşu ise üniversite eğitimini Universitat Wien’de Politika alanında almış ve döndükten hemen sonra tasarıma olan yeteneğini ve merakını geliştirmek adına International LaSalle Academy’e başlamış ve derece ile Moda Tasarım ve İşletme eğitimini bitirmistir. Daha sonra medya, dergi ve yüksek prodüksiyonlu yapımlarda stil danışmanlığı verip kendi giyim markası olan Bands Atelier’i kurmuştur. Çeşitli markalar ile yaptığı işbirliği çalışmalarından sonra mücevherata olan ilgisi sebebi ile en yakın arkadaşı olan Seray ile beraber kendi markalarını kurmaya karar vermiştir.